Školní kolo mezinárodní výtvarné soutěže Krakonoš a jeho pohádkoví přátelé ze tří zemí

Výtvarná soutěž je určena dětem z Polska, Německa a České republiky. Cílem je popularizace postavy legendárního vládce Krkonoš – Krakonoše, Rübezahla, Rzepióra a dalších pohádkových postav, ale také rozvíjení a zachování znalostí místních pověstí a pohádkových postav uměleckou formou. Autorům nejlepších soutěžních prací budou uděleny ceny, vyznamenání a diplomy. Soutěžní práce vítězů budou vystavovány na putovních výstavách. Vyhlášení výsledků a předání cen proběhne v Jeleniej Górze v červnu.

Na keramickém díle s názvem Jak chtěl Trautenberk sojčí peříčko, se podíleli tito žáci:
Timothy Heller 3.B, Samuel Sedláček 2.C, Gabriela Bednaříková 1.B, Lucie Mauleová 3.B a Zuzana Valdmanová 2.B.
Ke svému dílu připojili krátký popis příběhu:
Anče přiběhla za Krakonošem, aby mu řekla, že Trautenberk chce zabít sojku kvůli jejímu peříčku, které chce za klobouk. Krakonoš jí děkuje za zprávu a za odměnu jí dal jahůdky, které se jí doma promění v rubíny. Trautenberk stojí nad hajným a Kubou a zlobí se na ně. Hajný drží v rukou živou sojku a sklání se s Kubou nad mrtvým kohoutem. Krakonoš totiž sojku na poslední chvíli proměnil v Trautenberkova kohouta, a tak hajný místo sojky zabil kohouta. Trautenberk má zlost, ale ostatní jsou rádi, že vše dobře dopadlo.

Jana Tomanová