Školní kolo celostátní literárně - výtvarné soutěže To je bašta: Kubašta!

Literárně - výtvarnou soutěží si připomínáme 110. výročí narození tohoto malíře, grafika a ilustrátora. Prostorové knihy Vojtěcha Kubašty zná snad každý. Ve světě je považován za průkopníka tohoto žánru. Soutěž vypsala pro děti i dospělé knihovna Dobříš. Ve školním kole jsme vybrali do celostátního kola tyto keramické práce:

L. Mauleová napsala ke svému dílu příběh:

Alenčina pohádková knížka

Byla jednou jedna holčička. Jmenovala se Alenka a bylo jí 6 let. Měla moc ráda příběhy. A ke svým narozeninám dostala rozkládací knihu Vojtěcha Kubašty. Měla z ní velkou radost. Večer si jí položila na stůl a šla spát. Ráno, když se probudila, běžela si číst. Ale, když knížku otevřela, zjistila, že jsou pohádky pomotané. V pohádce Perníková chaloupka byla tři prasátka, Karkulka, zlatá rybka, loupežník a ježibaba. Alenka se rozplakala. Takhle se jí pohádky vůbec nelíbily. Ale co to? Alenka uslyšela slabounký hlásek. „Alenko, neplač a pojď si s námi hrát.“ Alenka otevře oči. Nemůže tomu uvěřit! Všechny pohádkové bytosti ožily. Karkulka vylezla z knížky a ostatní také. Hráli si spolu až do večera. Tak krásnou knížku Alenka ještě nikdy neviděla!
Jana Tomanová