Žáci 8. ročníku zažili LIVE CLASS

8. 4. 2019 se žáci 8. ročníku ze skupiny Anglické konverzace zúčastnili projektu LIVE CLASS, který připravilo nakladatelství Pearson Education ve spolupráci s BBC. Žákům se naskytla unikátní možnost vidět a mluvit s vrstevníky z evropských zemí při společné hodině, kterou vedl britský učitel Michael Brand. Při hodině žáci nahlédli do učeben v Rusku, Slovensku a Itálii, mluvili o neobvyklé škole v Anglii a na závěr o své škole. Propojení naší skupiny s jinou žákovskou skupinou se nezdařilo, a tak poslední část věnovaná otázkám a odpovědím byla pro žáky přímou komunikací s Michaelem Brandem. Nedílnou částí projektu je i natočení videa o škole, na kterém žáci začali pracovat hned další den. Video bude umístěno do uzavřené facebookové skupiny LIVE CLASS pro ostatní zapojené žáky a učitele.
Hodnocení žáků:

It was fun. I learned something about other countries. It was nice to talk to someone in English.

Včera mě to opravdu bavilo. Byla jsem trochu nervózní, abych nešla mluvit k mikrofonu, i když na konci jsem si už zvykla a úplně největší radost jsem měla z toho, že jsem Michaelovi Brandovi rozuměla.

Live Class mě bavila. Byla to zajímavá zkušenost a zase něco nového. Učitel Michael Brand měl skvělou angličtinu a celkem jsem mu rozuměla. Líbilo se mi, že jsem měla možnost vidět žáky z jiných koutů světa. Skvělý zážitek!

Projekt se mi moc líbil, myslím, že to byla báječná nová zkušenost.

Zpracovala: Mgr. Helena Lyerová