Tradiční vánoční návštěva v Regensburgu

Ve středu 12. 12. 2012 jsme jeli autobusem navštívit partnerskou školu v Regensburgu. Sraz byl v 8 hodin před školou a po dvou hodinách cesty jsme dorazili na místo. Přišli jsme do vestibulu školy, kde na nás čekal jeden z německých učitelů, který nás přivítal a stal se naším průvodcem na celý den. Odvedl nás do jedné z tříd, kam jsme si odložili věci. Zanedlouho jsme byli rozděleni do tří skupin. Naši skupinu odvedli do hudebny. Přišli k nám němečtí žáci a to, co následovalo, neočekával nikdo z nás. Dostali jsme několik papírů, na kterých byly dva sloupečky slovíček: českých a německých. Němečtí studenti nám museli popsat, ukázat nebo nakreslit věc, kterou měli napsanou na papíře, a my jsme ji museli napsat česky. Totéž platilo i naopak. Byla to moc pěkná a dobře vymyšlená aktivita, která mě bavila. Druhá skupina se učila spolu s německými vrstevníky pod vedením pana zástupce hrát na bubny. Vystoupení, které nacvičili, nám předvedli ve vestibulu školy. Celá škola se otřásala. Třetí skupina si zahrála společenské hry. Kolem 12:00 h jsme šli na oběd a po obědě, zatímco probíhala generální zkouška sboru, jsme hráli venku fotbal. Oběd byl dobrý, ale fotbal mě moc nebavil. Na škole se mi líbilo hřiště, tělocvična a vystoupení bubeníků. Odpoledne jsme odjeli na vánoční trhy, kde jsme mohli koupit různé dárky. Na trzích se prodávaly keramické výrobky, vánoční ozdoby ze dřeva, betlémy a hračky. Z občerstvení mě zaujal velký párek v rohlíku. Také se zde nacházela velká nákupní galerie Kaufhof, kde jsem nakoupil nejvíce věcí. Po vystoupení pěveckého sboru na náměstí jsme dostali kartičky na jídlo a pití zdarma. Poté byl sraz u vánočního stromu, odkud jsme vyrazili zpět k autobusu a domů.

A.   Beneš, 7. A

Mgr. Daniela Trojovská