Školní akademie

Naše škola slaví v letošním školním roce 40. výročí založení, a proto se v rámci oslav konaly různé akce. Například výstava obrázků a keramických děl našich žáků či tradiční ples školy.  6. června jsme oslavy završili Slavnostní akademií v Divadle Alfa.
Na akademii jsme všichni trénovali přibližně dva měsíce. Organizaci a režii měla na starost paní učitelka Štěpánka Tomanová a zvládla to na jedničku. Společnými silami jsme my, učitelé i žáci, připravili pro rodiče a další hosty spoustu krásných vystoupení. Na jevišti si malé děti hromadně zacvičily s plyšáky nebo míči, třeťáci škole upekli dort, čtvrťáci nám představili svůj sen stát se piráty a páťáci se se školou rozloučili vlastním songem. Z druhého stupně docela překvapili sedmáci s country tancem, který s nimi secvičila paní učitelka Tauchenová. Diváky také určitě zaujala módní přehlídka ekomodelů nebo ukázka moderního tance žákyň 9. B.

Nám se líbilo vystoupení prvňáčků ‘‘Máme rádi pohyb‘‘ a také závěrečné vystoupení školních roztleskávaček. Na konci celého představení dostala slovo paní ředitelka Jedličková, která popřála celé naší škole všechno nejlepší.
Doufáme, že návštěvníkům Divadla Alfa udělala naše akademie radost a naše výkony je nezklamaly.
H. Svobodová, D. Dunková, upravila J. Tauchenová
Zpracovala Jana Tomanová