"Pečeme společně"

Nadcházející vánoční období je plné radosti, tradic a samozřejmě vůní čerstvě upečeného cukroví. Skupina žáků z deváté a druhé třídy se rozhodla, že si užijí příjemné chvíle u společného pečení vánočních sušenek. Tato myšlenka přináší nejen radost a zábavu, ale také rozvíjí důležité dovednosti a posiluje týmovou spolupráci.
Během hodin pracovních činností se deváťáci a druháci rozdělili do malých skupin a začali připravovat suroviny. Každá skupina měla svůj recept a úkol, který měla splnit. Společně se učili vážit ingredience, míchat těsto či tvarovat sušenky. Nejenže se tak zdokonalili v matematice, ale také rozvíjeli svou kreativitu a motorické dovednosti.
Během pečení se celou školou šířila vůně skořice, vanilky, kakaa a čerstvě upečeného těsta. Žáci se navzájem povzbuzovali a pomáhali si. Tato spolupráce posílila jejich vztahy, ale také je naučila důležitým sociálním dovednostem, jako je komunikace a respektování názorů ostatních.
Tato aktivita přinesla nejen radost ze společné práce, ale též sladkou odměnu ve formě povedených sušenek. A kdo ví, možná se z těchto malých pekařů stanou jednou slavní šéfkuchaři.

Zpracovala: Mgr. Kateřina Šmausová