NPO - Prevence digitální propasti

Cílem je zpřístupnění mobilních digitálních technologií ve vzdělávání všem žákům i těm, kteří jsou znevýhodněni tím, že nemají vlastní zařízení.

Účelem je pořízení základních mobilní digitálních technologií (notebook, chromebook, tablet, chytrý telefon..., včetně příslušenství a mobilních digitálních technologií pro žáky se SVP) k zapůjčení pro znevýhodněné/potřebné žáky, kteří nemají k dispozici vlastní mobilní digitální zařízení tak, aby je měli k dispozici pro běžnou výuku a výuku distančním způsobem. Podmínky, kritéria a účel jsou zveřejněny ve Věstníku (školy zřizované krajem, obcí nebo svazkem obcí) a ve Výzvě (školy soukromé a církevní).

Určeno pro žáky k zapůjčení mobilních digitálních technologií (krátkodobě nebo dlouhodobě) tak, aby využívali:

• Jako vlastní mobilní digitální zařízení v běžné výuce v libovolném předmětu (BYOD).
  • V domácí přípravě na výuku, ve školní družině, ve školním klubu, v kroužcích apod.
  • Ve školním kiosku jako zápůjčka žákům přímo ve škole (žáci si zapůjčují zařízení na celý den, využívají podle rozvrhu v libovolných předmětech a po ukončení výuky vrací zpět).

V letošním roce pokračuje možnost zápůjčky zařízení pro domácí přípravu žáků. Více informací u koordinátora ICT Mgr. Stanislava Heflera.

Vypracoval Mgr. Stanislav Hefler
Aktualizace 4. 9. 2023