Návštěva partnerské školy v Regensburgu

V pondělí 11. 12. 2023 jsme se školou navštívili partnerskou školu v Regensburgu. Již brzy ráno jsme se vydali na cestu autobusem z Plzně. Na hranicích nás čekala zastávka na občerstvení. Dále před námi byla ještě další hodina cesty Německem, až jsme zastavili před školou.

Škola vypadala zvláštně, trochu opuštěně. Po příjezdu nás přivítala paní učitelka Claudia. Přesunuli jsme se do jedné ze tříd, kde pro nás připravili chutné pohoštění i milé dárky v podobě vlastnoručně pečených perníčků.
Následně jsme se rozdělili do skupin a pod vedením německých přátel si vyzkoušeli různé aktivity. Na programu byl kickbox, parkur, konverzace v angličtině, hra na ukulele nebo bubnování s místním kapelníkem školní skupiny Samba bateria. Při všech aktivitách jsme jako dorozumívací jazyk používali němčinu nebo angličtinu.
Poté jsme šli na oběd. Jídelna nebyla velká, ale vešli jsme se. K obědu byl řízek s bramborovým salátem. Ale měli jsme ho jen my, pro německé děti bylo připraveno jiné jídlo. Po dobrém obědě jsme se ve škole rozloučili a přesunuli se autobusem na parkoviště blíže centru města.
Procházkou malebným historickým centrem města jsme došli na náměstí, kde se konaly adventní trhy. Bohužel s námi letos nemohl jet sbor, protože město Regensburg neumožnilo zpívání na náměstí. Přesto jsme si ale trhy užili a nasáli adventní atmosféru. Odvážlivci si vyzkoušeli použití němčiny při nákupu občerstvení nebo vánočních dárků. Pak už nastal čas odjezdu a večer jsme všichni plní zážitků dorazili do Plzně. Výlet jsme si náramně užili a těšíme se na další podobnou akci.
žáci 8. A

Zpracovala: Mgr. Hana Jančíková