Nabídka anglických časopisů

K doplnění výuky anglického jazyka nabízíme žákům možnost objednávky následujících titulů: časopis PLAY (pro mladší žáky), READY a GATE (pro 2. stupeň). Žáci si je mohou prostřednictvím školy objednat za zvýhodněnou cenu. Objednávka na školní rok 2023/2024 na kterýkoli titul činí 330,-Kč (při celkové objednávce na školu 31 a více kusů). Více informací  a objednávky u vyučujících Aj, dále na následujícím odkazu: www.bridge-online.cz

Cílem časopisu Play (A0–A1), určeného žákům 3. až 5. ročníků základních škol ve věku 8 až 11 let, je pomocí hry motivovat k dalšímu rozvoji angličtiny. Tím se liší od klasických učebnic: čtenářům na začátečnické úrovni pomáhá rozvíjet gramatiku, slovní zásobu a čtenářské a poslechové dovednosti, dělá to ale tak, aby si děti v tomto procesu užily co nejvíce zábavy a dobrodružství. Je plný her, komiksů, hádanek, křížovek, vtipů a příběhů, které podporují přirozenou hravost a kreativitu. Děti inspiruje k zapojení co nejvíce smyslů a vyvinutí různých druhů aktivit. S jeho pomocí děti vytvářejí praktické projekty, popisují obrázky, dramatizují různé konverzační situace, učí se reálie, čtou si o svých oblíbených hrdinech, poslouchají, a to vše se zapojením angličtiny. Pomáhá jim jednoduchý jazyk, opakování a důraz na vizuální prvky. S námi je angličtina pestrobarevná hra!

Časopis Ready (A1–A2), zaměřen na děti v 5. až 7. ročníku základních škol, ve věku 11 až 14 let, vám dokáže, že i žáci s mírně pokročilou angličtinou se mohou stát nadšenými čtenáři anglických textů psaných rodilými mluvčími. Přináší pečlivě vybíraná témata, která děti v tomto věku zajímají (např. oblíbení filmoví a komiksoví hrdinové, sport, zvířata, moderní technologie…), a zpřístupňuje ta, která jsou užitečná pro rozvoj angličtiny (gramatika, slovní zásoba, testy). Žáky také zábavně seznamuje s anglosaskou kulturou, aktualitami, tradicemi, reáliemi či literaturou a v každém čísle přináší porci jazykových her, hádanek, vtipů, křížovek, komiksů a přitažlivých obrázků. Kromě čtení rozvíjí mluvení a poslech a nabízí bohaté příležitosti k procvičování. Soustředěně podporuje školní jazykovou výuku a nezapomíná ani na učitele angličtiny, kterým poskytuje rozsáhlou učitelkou podporu (Teachers‘ File, CD, Speaking Cards…).Čtenáři Ready jsou připraveni se s radostí vrhnout do anglického světa!

Zábavného společníka do vašich hodin angličtiny představuje časopis Gate (A2–B1) určený pro žáky 8. tříd základních škol – 1. ročníků středních škol ve věku 14 až 16 let. Čtenáře vtáhne články o různých tématech, napsaných jazykem, kterému rozumějí. Přináší novinky z oblastí, které jsou teenagerům blízké, od popkultury až po techniku a psychologii, a s oblibou představuje talentované mladé lidí z různých oborů. Každý rok přibližuje anglicky mluvící země z různých uhlů pohledu a rozšiřuje tak čtenářům přehled o reáliích, svátcích a tradicích zemí, jejichž jazyk se učí. Všechny články doprovází cvičení na porozumění textu nebo poslechové úlohy, takže si žáci osvojí práci s textem v anglickém jazyce, procvičí poslech, rozšíří slovní zásobu a upevní gramatiku, to vše umocněné přitažlivou grafikou. Rozsáhlá učitelská podpora je samozřejmostí.Časopis Gate dodá vašim hodinám nápad i obsah – podle toho, co právě pro Vaše žáky potřebujete.

Další nabídka (jiný nakladatel) – časopis FUN - křížovky a další zábavné úkoly

V rámci rozšiřování a upevňování znalostí také doporučujeme časopis FUN, který je běžně v prodeji, nebo je také možné jej objednat hromadně. https://www.ceskatrafika.com/FUN-Anglictina-pro-deti-56-d19644.htm#detail-anchor-description

Vypracovala: Mgr. Helena Sýkorová