Exkurze 5. C v Daikinu - roboti v akci!

Ve čtvrtek 15.2. jsme byli na exkurzi v Daikinu, kde nás přivítala paní Vondrášková. Odvedla nás do konferenční místnosti, kde jsme si odložili věci a poté jsme se vrátili do vstupní haly. Prošli jsme si halu a nejvíc nás zaujalo kolo, které šlapáním pohánělo něco podobného jako větrák. Když jsme si to prohlédli, šli jsme zpátky do konferenční místnosti, kde nám dala sluchátka a půjčila vysílačky. Takhle vybavení jsme šli do haly F2. Prováděla nás po modrém vyznačeném chodníku. Zastihli jsme zastavenou linku, která vyráběla jeden z druhů klimatizace. Cestou nám ukazovala vychytávky a roboty, kteří fungovali jako ozoboti, měli na sobě čip, který když nás zaznamená, podle situace zastaví nebo zpomalí. Po prohlídce haly F2 jsme vrátili vysílačky a sluchátka zandali do batohů. Když jsme byli hotoví, odešli jsme do místnosti Doja, kde nám ukázali, čím musí projít uchazeč o práci ve firmě a možnosti nebezpečí. Postavili jsme si klimatizaci, spojovali drátky s čudlíky :-D, dávali zahnuté trubičky na drátky a museli rovně dát vidlice do děr. Pak nám ukázal páječ svou práci. V pájení se dokonce soutěží na olympiádě! Poté nám ukázali různé druhy robotů, naprogramovali jsme si robota, který nám podal bonbón a viděli jsme při práci nevětšího robota ve firmě. Nakonec jsme se vrátili do konferenční místnosti, kde jsme si pochutnali na různých druzích ovoce, koláčcích a džusu. Pak jsme měli kvíz a skládali na čas puzzle. Dostali jsme za odměnu čepici a šálu. Výlet jsme si užili a vrátili jsme se do školy se skvělým pocitem.

(Ela, Madla, Bára, Emily 5.C)