40. reprezentační ples aneb tančili jsme v rytmu Pomády

V pátek 8. března 2013 se v restauraci Na Spilce uskutečnil desátý, jubilejní ples 28. základní školy v Plzni.

Protože 28. základní škola slaví v tomto školním roce již 40 let od svého otevření, nesl se i ples ve vzpomínkovém duchu. Každému desetiletí školy bylo věnováno jedno taneční vystoupení a hudební blok.
Současnost připomněly malé roztleskávačky ze školního kroužku, které přinesly na parket taneční náladu a dokázaly, že mexická vlna a růžové pompony prostě patří k sobě.
Putováním desetiletími nás na parketě provázela různá vystoupení žáků i profesionálů. Dokonale zatančený charleston nám předvedla bývalá žákyně školy p. Marcela Kliková s tanečním partnerem, zazpívat jsme si mohli s folklórním souborem Jiskra 58, při módní ekopřehlídce současných žáků 8. a 9. třídy jsme dostali několik typů, jak můžeme efektivně využít plastový odpad.
Vrcholem večera, na který všichni netrpělivě čekali, bylo již tradiční předpůlnoční překvapení pedagogů a žáků školy. Letos si tanečníci připravili vystoupení v rytmu hudby z filmu Pomáda. Promyšlená choreografie, rozesmáté tanečnice, dynamická hudba, barevné sukně, čelenky, korále, výrazné sluneční brýle a nezbytný deštník vytvořily krásnou atmosféru, kterou doprovodil upřímný potlesk všech přihlížejících.
Kdo neholduje tanci, mohl zkusit štěstí v kominické tombole, kterou opravdu nabízeli kominíci. Ani letos nebyla nouze o pěkné ceny, o ty nejlepší se před půlnocí losovalo. Šťastnou losující rukou byla ruka paní vychovatelky Ludmily Beránkové, jež je na škole jediným pedagogem, který byl u prvního otevření školy.
Možnost pořádně to roztočit dostali tancechtiví účastníci plesu po půlnoci, kdy přišly na řadu největší hity skupiny W-band, jejíž členové Na Spilce celý večer hráli a zpívali.
Čtyřicátý ples 28. základní školy skončil druhou hodinou ranní, ale skoro bych se vsadila, že už cestou domů přemýšlela Helena Tomanová, duše a motor této akce, jaké téma zvolí pro půlnoční představení na ten další, jednačtyřicátý.
Zpracovala Mgr. J. Tauchenová.
Další foto naleznete ve fotogalerii
Zpracovala Jana Tomanová