STALO SE ÚNOR 2019

Slyšte, slyšte, slyšte…..

Před pololetními prázdninami jsme se sešli všichni v herně a vstoupili do období RYTÍŘSÝCH MUMRAJŮ.

První akce byla nazvána „VÍTEJTE VE STŘEDOVĚKU“. Celou akci zahájila paní vychovatelka Tomanová, která byla převlečena za rytíře a přijela na dřevěném koni za zvuku písní z filmu Noc na Karlštejně. Poté jsme shlédli motivační film Co je středověk a pak nám děti z oddělení Paraplata zazpívaly písničku Na hradě Okoři. Největším překvapením byl příchod vzácného hosta pravého rytíře v brnění, který nám vyprávěl o životě v době středověku.

14. února jsme si užili pravého HRADÍHO BÁLU, který se konal v tělocvičně. Každé oddělení představovalo jeden šlechtický rod, který měl i svůj erb. Porotu, složenou z  vychovatelek, nejvíce zaujaly masky oddělení: Sněhuláci, Motýlci a Duha. Zpestřením celého bálu bylo vystoupení zájmového kroužku roztleskávaček pod vedením paní vychovatelky Karolíny Čampulové.

Vyvrcholením RYTÍŘSKÝCH MUMRAJŮ byl RYTÍŘSKÝ DESETIBOJ. Soutěže byly opravdu ze středověku – například: překonání hradní zdi, pití a jídlo na čas, přetahování lanem, páka, koňské dostihy, šplh na věž, střelba na terč, vrhcáby, nebo překonání vodního příkopu. Soutěžilo se ve dvojicích, vítěz získal vždy jednu středověkou minci.