Jihoamerické putování

V březnu jsme se autem přesunuli do další etapy – Jižní Ameriky. Při prezentaci se děti seznámily se státy Jižní Ameriky, největším státem Jižní Ameriky, nejdelší řekou světa, nejdelším horským pásmem světa, podnebnými pásy, s faunou a flórou Jižní Ameriky. Také jsme si odpověděli na otázku, jestli v Jižní Americe žijí tučňáci a dozvěděli se i jiné zajímavosti. Prezentace byla interaktivní, děti za správně uhodnutou otázku dostaly napodobeninu brazilské měny: Real.
V etapě o Jižní Americe jsme hádali tyto tajemné atributy. Pod tajemným zvířetem se nacházel kolibřík, nazývaný i jako  „létající drahokam“. Jako tajemnou rostlinu jsme vyluštili strom s růžovými květy, Lapacho. Kůra ze stromu Lapacho se využívá k přípravě velmi zdravého čaje. Tajemným místem byla největší solná pláň na světě Salar de Uyuni v Bolívii.
Každý čtvrtek proběhla družinová akce. První akcí byl Dětský karneval inspirovaný největším karnevalem světa ve městě Rio de Janeiro. Děti se proměnily v brazilské tanečnice a tanečníky, ozdobily se různými čelenkami s peříčky a sukýnkami nebo se oblékly do jiných pestrobarevných kostýmů a masek.
V další akci jsem se zaměřili na velkou dominantu Jižní Ameriky, kterou je tropický deštný prales, ve světě známý jako Amazonský. Každé oddělení mělo za úkol nějakým způsobem ztvárnit tropický deštný prales. Někdo nám předvedl představení, někdo vyrobil veliké leporelo, někdo se pochlubil 3D modelem pralesa, atp.
Závěrečná akce byla věnována vědomostem z úvodní prezentace v podobě kvízu v Lobezském parku. Děti měly za úkol orientovat se v mapě, nalézt kvízové otázky a správně je vyřešit.
V této etapě jsme se také naučili další sloku naší družinové hymny o Jižní Americe.
Simona Šedivcová