Mistr České republiky v šachu

Zúčastnil jsem se mistrovství České republiky v šachu, které se konalo v Koutech nad Desnou od 9. do 16. 3. 2019. Byl to týdenní turnaj, na který se dostanou jen samí dobří hráči, kteří postoupili z mistrovství Čech a Moravy.
Na turnaji jsem byl jako osmý nasazený. V prvním kole jsem vyhrál a to na takovém turnaji hned potěší. V druhém kole jsem porazil prvního nasazeného favorita celého turnaje. Po této výhře jsem si začal více věřit a pomyslel jsem si, že bych mohl získat nějaký pohár. Tento týden byl velmi náročný. Hráli jsme každý den jednu partii, která mohla trvat až 4 hodiny. Jen jeden den jsme hráli dvě. Nebyl čas vůbec na nic a byl jsem moc unavený. Porážel jsem jednoho silného hráče za druhým.
V odpoledních hodinách mi taťka vždy připravil nějaký program, abych odpočinul hlavu a věnoval se něčemu jinému. Každé odpoledne jsme střídali bazén, bowling a stolní tenis. Celou dobu bylo velmi těžké se soustředit, bylo to velice unavující. Od poloviny turnaje, kdy jsem porazil všechny favority, už jsem věděl, že pohár chci a že bude můj. Lidé kolem mne se rozdělili na ty, co mi to přejí, vždy se zeptali, jak se cítím, jestli jsem připraven a na ty, co mi to nepřáli, chodili kolem nás a říkali, jaká je to náhoda a že jeden vyhraný turnaj může být náhoda. Nic jsem si z toho nedělal, protože jsem jim chtěl dokázat, že jsem mistrem.
Je příjemné, když Vás zastaví cizí člověk z jiného kraje a říká „Ty jsi ten Marek, já jsem na tebe koukal a vím, kdo jsi“.
Po posledním kole jsem se stal mistrem ČR v šachu pro rok 2019 v kategorii H12 a postoupil na mistrovství Evropy.