MDD ve znamení deskových her, sportu, umění, vědy a techniky

Mezinárodní den dětí oslavili žáci naší školy poznáváním i zábavou, hraním i sportem, přemýšlením i tvořivou činností. K svátku dětem připravili jejich učitelé ve spolupráci s lektory organizací zabývajících se volnočasovými aktivitami den plný námětů na trávení volného času, ale i poučení třeba o tom, jak fungují vodní, větrné i jadrné elektrárny, nebo pátrali po tom, co je to pixel a jak funguje LED žárovka.

Prostřednictvím robotů se děti seznamovaly se světem budoucnosti a fandily robotům, které sestavili žáci ze školního kroužku robotiky, aby se jim podařilo bez úhony vylézt do schodů, sestavit Rubikovu kostku nebo dojet do určeného cíle.

Zajímavé byly též lekce programování, kdy se žáci učili s využitím iPadů vytvořit program pro zvolenou postavičku tak, aby jejím pohybem zároveň tvořili zadané odstavce. Pro ty starší pak byla připravena hra Minecraft, ve které mohli na 100 % využít svoji fantazii a kreativitu.
Kdo se raději hýbe, našel svoji parketu v tělocvičně, kde se mohl zapojit do různých pohybových aktivit. A všichni si zahráli řadu stolních deskových a jiných her pro malé i velké, zapojující logiku či paměť nebo šikovné prstíky a prostorovou představivost.

Den her byl určitě přínosem nejen pro děti, které se ho účastnily jako hráči, ale i pro žáky 9. ročníků, kteří se pro tento den stali průvodci svým spolužákům a starali se o to, aby žádný z nich nezůstal na hru sám, nebo dokonce mimo, aby všichni hru pochopili a úspěšně zahráli. Bonusem se pro ně stal zážitek z toho, jak je někdy těžké správně vysvětlit druhému něco, co mu přece musí být jasné.

Mgr. Jitka Tauchenová