5. místo v mezinárodní soutěži First Lego League

V sobotu 1. prosince jsme s naším robotickým týmem  Plecháči vyrazili na regionální kolo v mezinárodní soutěži First® Lego® League do Karlínského Spektra v Praze. Soutěž je rozdělena 4 části, hlavní část robotgame má 3 kola a vyřazovací část.

Na začátek nás čekalo první kolo v robotgame. V ní musí robot za 2 a půl minuty splnit co nejvíce úkolů. Náš robot Standa1 nejel rovně, a tak jsme splnili jen 3 úkoly a s 34 body jsme byli na 9. místě.

Další byla prezentace výzkumného úkolu. Letošní téma bylo Into the orbit (do vesmíru) a náš tým se zaměřil na údržbu vesmírné stanice, která bude na Měsíci. Představili jsme robotický vysavač postavený z Lega, který navíc dezinfikuje vzduch. Odborná porota ohodnotila náš projekt 32 body z 50 a v této části jsme získali 9. místo. Vysavač budeme dále používat v učebně robotiky na úklid herního pole.

Dále nás čekalo 2. kolo robotgame. Povedlo se nám o přestávce přeprogramovat pohyb a robot již jel rovně, ale nepodařilo se nám splnit úkoly ve vzdálenější části herního pole. Byli jsme na soutěžní ploše B, která působila potíže všem týmům, a získali jsme jenom 26 bodů. Čekal nás design robota. Rozhodčí ocenili našeho robota 35 body z 50 a v této části jsme obsadili 7. místo. Dále jsme se vydali na poslední kolo robotgame. Bylo nám přiděleno herní pole A. Povedlo se nám splnit vše, co jsme si naprogramovali, a získali jsme 111 bodů. To nás posunulo na 5. místo a postoupili jsme do vyřazovacích bojů. Ještě  předtím jsme museli na poslední část soutěže, týmovou spolupráci. Naším úkolem bylo postavit co nejvyšší věž ze špaget a na její vrchol umístit marshmallow. Povedlo se nám dobře spolupracovat a i v následujícím rozhovoru jsme porotu přesvědčili, že jsme spolupracující tým. Získali 45 bodů z 50 a získali jsme 4. místo. Následovalo osmifinále robotgame. I přesto, že jsme museli  na herní pole B, jsme porazili 4. tým ze základní časti  a postoupili jsme do čtvrtfinále. Zde již byla konkurence velká, a tak jsme obsadili 4. místo.

Po sečtení všech 4 části soutěže, jsme obsadili 5. místo.

Celý den probíhala také znalostní soutěž o vesmíru. Ze všech správných odpovědí byl vylosován i člen našeho týmu, který získal knížku o moderních vynálezech.

          

Vypracovali: Plecháči
Vložil: Mgr. Stanislav Hefler
28. základní škola Plzeň na mapě

Adresa školy

28. základní škola Plzeň, příspěvková organizace
Rodinná 39, 312 00 Plzeň
GPS: 49.7449322N, 13.4109242E

tel: (+420) 378 028 888
fax: 378028860
e-mail: skola@zs28.plzen-edu.cz
ID datové schránky: fk9mwc4
IČ: 70880026
RED IZO: 102228418
Komerční banka Plzeň-město č. ú.  50133311/0100