STALO SE ÚNOR 2018

7. 2. 2018 - Aby kousalem ses stal, v zubní hygieně musíš býti král (získávání nových informací z oblasti zubní hygieny a péče o naše ústa)

Jak sám název akce napovídá, kdo chce být „kousal“, musí mít především zuby zdravé. Proto se vychovatelky s dětmi ve svých odděleních věnovaly nejen povídání o správné zubní hygieně, ale následovalo i hromadné čištění zubů jakožto názorná ukázka toho, jak zuby čistit. Pro vysvětlení jsme měli v odděleních k dispozici papírové „pusinky“ se všemi náležitostmi. Jako tečku za celou akcí děti shlédly animovaný film Ústa a zuby ze seriálu Byl jednou jeden život.  Představa zlých bakterií, které svými nástroji vrtají díry do lidských zubů, byla dokonalou motivací pro další péči o dětské zoubky.

14. 2. 2018 - Poznáš, čí to je chrup? (vědomostní soutěž na rozpoznání zubů podle indicií)

Původně měla být akce zaměřena pouze a jen na zuby. To by ale byla nuda, ne? Proto děti absolvovaly 5 stanovišť, na kterých plnily různé úkoly. Kromě poznávacího kvízu fotografií zvířecích zubů nás čekalo skládání obřích puzzlí, poznávání hudebních nástrojů pouze podle sluchu, motivované netopýří echolokací a herna se změnila v rypošův revír, kde měly děti za úkol absolvovat dráhu obratnosti sestavenou z několika nástrojů ke cvičení. Děti po celou dobu sbíraly body do svých soutěžních karet a skvěle spolupracovaly v týmech.

28. 2. 2018 – Zvířecí rekordmani – MISTŘI PŘEVLEKŮ  (motivační film s hádankou)

Zvířata, která dokáží splynout s prostředím a být takřka neviditelná nebo také zvířata, která dokáží svým vzhledem ošálit nepřítele, taková se nám představila v úvodu etapy s názvem „Mistři převleků“. Kromě předání vlády a filmu nás čekalo ještě další překvapení – zábavná soutěž zástupců oddělení, kteří soupeřili v převlékání na čas a získali za své snažení sladkou odměnu.