STALO SE LISTOPAD 2017

1. 11. 2017 – Kdo je nejrychlejší (navigace v terénu na čas, soutěž týmů)

Tentokrát jsme vyrazili do Lobezského parku. Byli jsme rozděleni do 3 skupin dle ročníků. Na každou skupinu čekala trasa značená zelenými šipkami. Uprostřed trasy byly ukryté obrázky šesti zvířat, které jsme postupně nosili a lepili podle jejich rychlosti v přírodě. Dvojice, které vyrážely na trasu, běžely na čas a navíc jeden z dvojice měl zakryté oči. Navigace „slepce“ nebyla jednoduchá, přesto jsme všechno zvládli na jedničku a nikdo se neztratil.

8. 11. 2017 – Tipni vítěze (tipovací soutěž na atletické závody)

Poslední akce běžců nás seznámila s třemi běhy – překážkovým, štafetovým a sprintem. Do všech těchto závodů jsme v průběhu 14 dnů vybírali v odděleních vhodné kandidáty. Nominovaní běžci startovali v devíti závodech podle věkových kategorií. Zbytek oddělení nejen fandil, ale také tipoval vítěze. Nejúspěšnější v tipování bylo oddělení Kapka, mělo celkem 52% správných tipů.

15. 11. 2017 - Zvířecí rekordmani – SUPERSMYSLY (motivační film s hádankou)

Novou etapu jsme přišli přivítat do naší herny, ač by běžci z oddělení Sluníčko závodili dál, museli předat vládu Obláčku a etapě s tajemným názvem Supersmysly. Již tradičně předali putovní síťku na motýly a obří zlatou medaili rekordmanů. Společně jsme zazpívali píseň Máme rádi zvířata a pak byl zahájen motivační film o zvířatech, která nás svými supersmysly předčí na celé čáře. Tentokrát děti nejvíce zaujal inteligentní delfín a fascinující predátor žralok. Naše laskavé paní kuchařky se jím také inspirovaly a dětem připravily jako zdravé zpestření jídelníčku stylovou žraločí polévku. Nakonec jsme ještě hádali, na jakém místě byl delfín.

22. 11. 2017 – Supermonstrum (soutěžní koláž s využitím makrofotografií)

Dokonalost smyslů těchto zvířecích rekordmanů nás inspirovala k vyhlášení soutěže o vytvoření fantazijního zvířete, které bude oplývat právě superschopnostmi. Po úvodním zahájení v herně jsme se rozešli do jednotlivých oddělení. Celá akce byla založena na zrakovém vnímání a rozvoji dětské fantazie. Ukázali jsme si, že nás zrak může klamat, že ve stejném obrázku vidíme každý něco jiného a že věci, které bereme každodenně do ruky, mohou zobrazené na makrofotografiích vypadat naprosto nepoznatelně! Po ukázkách optických klamů a hříček následoval kvíz, hádali jsme, co je na fotografiích. Právě z nich jsme pak měli vytvořit jednotlivé komponenty našeho superzvířete. Děti nadšeně pracovaly jako tým, vymýšlely nejen vzhled nového tvora, ale také jeho název, superschopnosti, čím se živí a kde žije. V samotném závěru nás čekala krabicová výzva! Pouze hmatem jsme měli odhalit 3 tajemné předměty, které zapojíme o příběhu našeho supermonstra!

29. 11. 2017 – Supermonstrum se představuje (prezentace příběhu o superzvířeti)

Poslední akce této etapy probíhala opět v naší herně. Přizvána na pódium byla odborná porota, která bedlivě sledovala prezentace jednotlivých oddělení. Každý jsme představili příběh superzvířete jinak. Dramatizaci minipříběhu doplňovaly masky s převleky, četné rekvizity i hudební nástroje. Devět vystoupení, která hýřila nadšením, originalitou a kreativitou, ocenili diváci i porota velkým potleskem. Nakonec byla vystoupení odměněna diplomem, jedno supermonstrum bylo totiž nejděsivější, druhé nejroztomilejší, třetí nejbarevnější, čtvrté nejoriginálnější, páté nejsilnější, šesté nejdivnější, sedmé nejchytřejší, osmé nejvtipnější a deváté nejkouzelnější! Nemohla chybět naše letošní „hymna“, opět jsme si zanotovali „Máme rádi zvířata“, tentokrát i s tancem!