STALO SE KVĚTEN 2019

2. 5. PRAČLOVĚKOVA KRABIČKA POSLEDNÍ ZÁCHRANY

V druhé části etapy muselo každé oddělení nasbírat „PRAČLOVĚKOVU KPZ“, aby přežilo v pravěku. Přesunuli jsme se proto do parku, kde na nás čekalo osm stanovišť s nelehkými úkoly - vytvořit jeskynní malby, ušít pravěký oděv, ulovit mamuta a také zdolat těžkou opičí dráhu. Všechna oddělení však nástrahy zvládla a můžeme hrdě říci, že by v pravěku obstála!

9. 5. „FOTOTRELÍ“- po stopách pralidí

Pravěkou etapu jsme zakončili akcí „FOTORELÍ“ – PO STOPÁCH PRALIDÍ. Úkolem bylo pomocí mapy najít věci ze seznamu a zhotovit dle zadání fotografie za co nejvíce bodů. Odměnou za získané body bylo ocenění titulem „Pravěký stopař profesionál“.

16. 5. HURÁ DO PRAVĚKU – motivační film s hádankou

Stroj času nás tentokrát přenesl do doby nebezpečné. Pro cestovatelský kufr dorazil do herny dokonce i sám dinosaurus. Motivační film nám prozradil odpověď na otázku. Filmoví kamarádi ukázali, jak by asi mohlo vypadat cestování časem a návštěva ve skutečném pravěku.

23. 5. MONSTRA PRAVĚKU – soutěž jednotlivců na stanovištích s aktivitami

Na venkovní ploše školy byla umístěna stanoviště, která však nebylo snadné najít. Díky mapce na startovní kartičce se nám podařilo všechna stanoviště najít. Zkusili jsme nakrmit hladového T-Rexe, vytvořit fosilii, zahráli jsme si na paleontology a spoustu dalšího. Úkoly nebyly snadné, ale nakonec všichni cestovatelé časem získali zaslouženou odměnu v podobě dinosauřích zubů, ze kterých si vytvořili trofejní náhrdelník.

30. 5. TAJEMSTVÍ DINOSAUŘÍHO VEJCE – netradiční stopovačka s happeningem

Krásné letní počasí a prostředí Lobezského parku vytvořily ideální podmínky pro zakončení dinosauří etapy. Stezka byla rozdělena na tři části, pětice dětí měly přidělenou barvu a hledaly stejně barevná vajíčka. Každé vajíčko ukrývalo nelehkou otázku. Otázek bylo šest a ne každému se povedlo je zodpovědět správně. Náladu to nikomu nezkazilo, protože sladká dinosauří odměna byla pro všechny. Slavnostním happeningem se stala společná práce na vytvoření obrazu, na němž zanechal každý účastník stopu - otisk dlaně. Toto výtvarné dílo nyní zdobí zeď u vstupu do školní družiny.