STALO SE BŘEZEN 2019

7. 3. 2019 ANTIČTÍ BOHOVÉ – zahájení etapy, 12 úkolů pro Asterixe (motivační film s hádankou)

Kam nás dnes přenese Stroj času? To byla hlavní otázka hned v úvodu našeho setkání v herně. Videoprezentace nám ukázala, kudy jsme dosud putovali.

Červí díra nás vedla přes etapy Budoucnost, Století republiky, Plnou parou, Renesanční alchymisté, Rytířské mumraje… až nakonec stroj zastavil v antickém Řecku, v době plné mýtických bytostí i hrdinů, kteří s nimi bojovali. Zasmáli jsme se u animovaného příběhu „12 úkolů pro Asterixe“, všichni dávali pozor, takže nebyl problém zodpovědět soutěžní otázku: „Jaké jídlo měl nejraději Obelix?“

14. 3. 2019 POSELSTVÍ VE HVĚZDÁCH – běh smíšených týmů

Tato akce byla inspirována legendou o Bellerofontovi, který unikl svému osudu. Sešli jsme se v Lobezském parku na hřišti nad majákem, kde se děti rozdělily do smíšených týmů po pěti. Startovala jedna hlídka za druhou. Cílem hry bylo zakreslit správně všech 18 řeckých znaků z hvězd souhvězdí Pegas a pak šifru vyluštit podle přiloženého klíče. Přestože nám počasí příliš nepřálo, všem se podařilo poselství vyluštit a akci jsme si moc užili.

21. 3. 2019 PO STOPÁCH BÁJNÉHO HÉRAKLA – stanoviště s aktivitami v terénu

V prostředí krásného lobezského jezírka a za slunečného počasí jsme se vydali plnit úkoly bájného reka. Získali jsme přízeň olympských bohů tím, že jsme bojovali s podobnými monstry jako Hérakles sám. Úkoly byly rozmanité - porazit nemejského lva, zabít devítihlavou hydru, vykydat Augiášovy chlévy, přinést zlatá jablka ze zahrad Hesperidek nebo třeba uspat strážce podsvětí…Děti nadšeně plnily úkoly, vyzkoušely si vrh koulí, hod na cíl, zpívaly, třídily těstoviny na čas, luštily hádanky nebo poznávaly druhy listnatých stromů a mnoho dalšího. Každý měl možnost zažít pocit pravého řeckého hrdiny.  A v závěru nás čekala malá odměna, kouzelná skleněná kulička na památku.

28. 3. 2019 TAJEMNÝ EGYPT – Kompas času

Začal další přesun strojem času. Vydali jsme se do dávných dob, abychom poznali tajemství Starého Egypta. Na úvodní akci nás přišla navštívit dokonce mumie. Shlédli jsme dokument „Kompas času“ a následoval motivační film „Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana“.