ŘÍJEN 2019

3. 10. 2019 Vaříme podle plzeňských strašidel

Každé oddělení si vybralo jeden recept z knihy Zdenka Zajíčka Kuchařka plzeňských strašidel. Děti si přinesly příslušné suroviny a daly se v odděleních do práce. Na závěr akce se konala prezentace všech uvařených jídel spojená s ochutnávkou. A jaké recepty si jednotlivá oddělení vybrala? Hvězdička – tvarohovou pomazánku, Paraple – obložené usměvavé chleby, Duha – berušky, Obláček – Rejpalův salát, Sluníčko – těstovinový salát, Kapka – Ohnivákova pomazánka, Motýl – zeleninový salát s vajíčkem, Kvítek – vosí hnízda, Sněhulák – pórková miminka.

10. 10. 2019 Křeslo pro hosta – ZVĚROLÉKAŘ

Na začátek nové etapy děti dorazily v tričkách s obrázky domácích mazlíčků a na klín si donesly plyšová zvířátka z domova. Přivítali jsme vzácného hosta, lékařku veterinární medicíny, paní Gabrielu Lejčkovou. Připravila pro nás poutavou autorskou prezentaci plnou informací a snímků ze své profese. S sebou přivedla bílého labradora a ten se stal hvězdou programu. Ještě jedno zvířátko bylo v herně, králičí samička Kája, která se nechala od dětí trpělivě hladit. Nemohla chybět ani naše letošní „hymna“, s chutí jsme si ji všichni zanotovali!

17. 10. 2019 Poznáváme domácí mazlíčky

Po zahájení v herně družiny pokračovala tato akce v odděleních. Cílem bylo vytvořit plakát o vylosovaném domácím zvířátku. Nejprve jsme se chtěli dozvědět, jak pečovat o takového mazlíčka. Pak jsme pracovali v týmech a měli za úkol ztvárnit, jak zvířátko vypadá, kde žije, co všechno potřebuje a také, co mu chutná. Jedinou podmínkou bylo dodržení 3D formy, všechna oddělení pak pracovala kombinovanou technikou. Výsledkem našeho snažení pak byla soutěžní výstava před dveřmi školní družiny. Porota měla opravdu náročný úkol, musela vybrat 3 nejhezčí plakáty. Z prvních tříd zvítězilo oddělení Obláček s plakátem o morčeti, z druhých tříd vyhrálo oddělení Sluníčko s plakátem o kočce a z prací třetích tříd nejvíce zaujal plakát oddělení Kapka o želvě.

24. 10. 2019 Hej, mazlíčků rej! (maškarní karneval)

Na finále etapy se děti ohromně těšily. Celý týden si pečlivě připravovaly kostýmy zvířátek také paní vychovatelky. Karneval se tentokrát konal ve velké tělocvičně. První polovinu karnevalu tvořila přehlídka zvířecích tanečků s vyhlášením nejoriginálnějších masek každého oddělení. Choreografie byly zábavné a kreativní, obecenstvo skandovalo do rytmu a nálada stoupala. V druhé polovině karnevalu jsme si všichni společně zatančili a karneval si náramně užili.

31. 10. 2019 Křeslo pro hosta – CUKRÁŘ

Za obrovského potlesku se nám představil milý host, paní Iva Čapková. V komentované prezentaci nám představila svou úžasnou práci. Nádherné potažené dorty, šťavnaté ovocné nebo čokoládové dorty. Příjemně nás překvapila slanými variacemi, po kterých se nám „sbíhaly sliny“. Rozloučili jsme se s ní zpěvem naší hymny „dělání“ a ona nám za odměnu napekla výborné linecké cukroví.